۱۶ ترند آرایشی و زیبایی منحصربه‌فرد در سال ۲۰۲۲
ترندهای آرایشی منحصربه‌فرد در سال ۲۰۲۲

ترندهای آرایشی منحصربه‌فرد در سال ۲۰۲۲ | هفت رژ ✔️ مجله زیبایی و فروشگاه آنلاین ❤️

زمان مطالعه این مطلب: 7 دقیقه

ترندهای آرایشی منحصربه‌فرد در سال ۲۰۲۲ : آنچه در سال ۲۰۲۱ همه‌ی ما را شگفت‌زده کرد ظهور ترندها و روندهای جدید در صنعت زیبایی بود. بر خلاف دیگر سال‌ها، آرایش چشم با اغراق بیشتری خود را به نمایش گذاشت، چرا که تنها قسمتی از صورت بود که بیرون از ماسک خودنمایی می‌کرد. به دلیل حضور بیشتر مردم در خانه، روتین‌های مراقبت پوستی گسترش یافت و محصولات ارائه شده در این بخش، به طرز عجیبی سبد محصولات خریداری شده را پر کرد. آرایشگران سایه‌ی مات و رژلب‌های درخشان را وارد پک آرایشی خود کردند و حس نوستالژی قدیمی را دوباره به سالن‌های آرایشی برگرداندند. اما در سال ۲۰۲۲ چه خواهد گذشت؟ آیا این روند در سال جدید نیز ادامه دارد؟

در این مقاله از مجله‌ی هفت رژ در نظر داریم نظرات کارشناسان این حوزه را بررسی کرده و شما را با ترندهای زیبایی در سال ۲۰۲۲ آشنا کنیم، اگر به این حوزه علاقه دارید با ما همراه باشید.

۱- نمایشی از پوست‌های فرا واقعیتی

از نظر وال گارلند Val Garland چیزی که در سال ۲۰۲۲ توجه دنیای مد و فشن را به خود جلب خواهد کرد، پوست‌های فرا واقعیتی و خطوط گونه‌ی برجسته و یا خط چشم‌های نامنظم است. مثلا آرایش چشمی که می‌تواند نشان دهنده‌ی ریزش خط چشم و ریمل پس از گریه کردن باشد.

ترندهای آرایشی منحصربه‌فرد در سال ۲۰۲۲

۲- ابروهای روشن رو به سفید

لینسکی Lynski معتقد است از جمله ترندهای زیبایی در سال ۲۰۲۲ رنگ‌های بسیار روشن برای ابروها خواهد بود. از نظر او مردم در دو سال گسترش کرونا آنقدر محدود شده‌اند که دیگر هر ریسکی را قبول کرده و دوست دارند رهایی را تجربه کنند. حتی فکر می‌کند بسیاری از افراد ابروهای خود را سفید می‌کنند و این تغییر برای آن‌ها خوشایند است.

ترندهای آرایشی منحصربه‌فرد در سال ۲۰۲۲

۳- آرایش‌های آسان و دم‌دستی

بابی براون (Bobbi Brown) خود زیاد به روندهای آرایشی اهمیت نمی‌دهد. او گفته است که من همیشه دو دقیقه قبل از بیرون رفتن با دم‌دستی‌ترین لوازم صورت خود را مرتب می‌کنم فقط به این دلیل که می‌خواهم کمی مرتب باشد. او معتقد است این نوع از آرایش در سال جدید بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد. به این دلیل که افراد در دوران پاندمی زمان بیشتری را در خانه و بدون آرایش سپری کرده‌اند همین موضوع باعث شده است که چهره‌ی بدون آرایش و میکاپ خود را دوست داشته و برای موارد غیر ضروری، تلاشی برای تغییرهای زیاد نکنند.

ترندهای آرایشی منحصربه‌فرد در سال ۲۰۲۲

ترندهای آرایشی منحصربه‌فرد در سال ۲۰۲۲

۴- برق لب و استفاده از رژ لب‌های براق

مونا لین (Mona Leanne) می‌گوید: «من فکر می‌کنم دوباره رژلب‌های براق راه خود را به بازار پیدا خواهند کرد. رژهایی که نمای زیبایی از لب را نشان خواهند داد.»

ترندهای آرایشی منحصربه‌فرد در سال ۲۰۲۲

پیشنهاد می کنیم مقاله ترندهای آرایشی در سال ۲۰۲۴ ۱۴۰۳ را هم مطالعه کنید.

۵- ورود خط چشم‌های رنگی

ماتا ماریل (Mata Mariélle) معتقد است که خط چشم‌های رنگی چشم را درشت کرده و شگفتی خوبی خواهند داد. به همین دلیل در سال جدید شاهد ورود این خط‌چشم‌ها خواهیم بود. احتمالا گرایش مردم به خط چشم‌های پررنگ بیشتر بوده و خیلی از افراد از نمونه‌های براق استفاده خواهند کرد.

ترندهای آرایشی منحصربه‌فرد در سال ۲۰۲۲

۶- جذابیت استیکرها و خالکوبی‌ها

همانطور که گفتیم مردم در دوران پاندمی دچار روتین روزانه شده‌اند و سخت به دنبال ترندهای هیجان‌انگیز هستند که آن‌ها را از این روتین خارج کند. استیکرها و خالکوبی‌های هیجان‌انگیز بخشی از این ترندهاست. اگر در سال جدید افرادی را در خیابان ملاقات کردید که خالکوبی‌های اغراق شده و یا استیکرهای بزرگی را بر روی صورت و بدن خود به نمایش گذاشته‌اند، تعجب نکنید. سعی کنید به آن عادت کنید که امسال از این مدل آرایش‌ها زیاد خواهید دید. این استکیر و خالکوبی‌ها مکمل رنگ‌های شاد و پر‌انرژی می‌شوند.

۷- درخشش و رنگ و تزئینات شخصی (زیبایی خوش‌بینانه)

در سال جدید مردم از زیبایی‌های ظاهری خود بسیار استقبال خواهند کرد. اصلا فرقی نمی‌کند که برای جشنی آماده شده‌اند یا اینکه به یک مهمانی خودمانی می‌روند، آرایش کردن عادت آن‌ها خواهد شد. در سال جدید خلاقیت زیادی در نوع آرایش کردن افراد می‌بینید. هر کسی به سبک خود تلاش می‌کند زیبایی خود را به نمایش بگذارد.

ترندهای آرایشی منحصربه‌فرد در سال ۲۰۲۲

ترندهای آرایشی منحصربه‌فرد در سال ۲۰۲۲

۸- لوازم دوستدار محیط زیست (پایداری)

« نوآوری در بسته‌بندی، که زیربنای پایداری است، نیز چیزی است که من برای دیدن بیشتر آن هیجان‌زده هستم. از رژلب‌های قابل پر کردن مجدد گرفته تا ماسک‌های چشم قابل استفاده‌ی مجدد که همه شاخصه‌ی پایداری را نشان می‌دهند. » لیزا می‌گوید. به عبارتی او معتقد است علاوه بر نوع آرایش، لوازمی که آسیب کمتری به محیط زیست وارد کنند، طرفداران بیشتری پیدا می‌کند.

۹- تولید لوازم آرایشی با آسیب کمتر به حیوانات و محیط زیست

سلیا برتون (Celia Burton) مانند لیزا بر این موضوع تاکید می‌کند که سال جدید سال کاهش آسیب به محیط زیست است. در این سال تولیدکنندگان نهایت تلاش خود را می‌کنند که کمتر از تست حیوانی استفاده کرده یا اینکه لوازمی مثل رژ لب را به گونه‌ای طراحی کنند که دوباره قابل شارژ باشند. پس قوطی‌های پلاستیکی کاهش خواهند یافت.

۱۰- آرایش‌های جسورانه، روشن و گرافیکی

کارشناس زیبایی سلیا برتون (Celia Burton) می‌گوید: «من فکر می‌کنم آنچه در مورد دوره‌ی گسترش کووید گفته شده حقیقت دارد. مردم تلاش می‌کنند خودشان را به روش‌های جسورانه‌تر، روشن‌تر و گرافیکی‌تر نشان دهند. از نگاه من این روند در سال جدید نیز ادامه خواهد داشت. مردم خود را واضح تر و با صدای بلندتر و با آرایش‌های غلیظ‌تر نمایش می‌دهند. ترکیب رنگ‌ها، بافت‌ها و اشکال همه بدون هیچ مرزی در میکاپ‌های سال جدید استفاده خواهند شد.»

ترندهای آرایشی منحصربه‌فرد در سال ۲۰۲۲

۱۱- کیفیت مهمتر از کمیت

تری باربر (Terry Barber) می‌گوید: «بالا رفتن کیفیت بیشتر از کمیت تقریباً پیش‌بینی من برای آرایش در سال ۲۰۲۲ است. در سال جدید کیفیت لوازم از اهمیت زیادی برخوردار خواهد شد. درست است که به دلیل شرایط ایجاد شده، شاهد کمی تورم و گرانی خواهیم بود، اما مردم ترجیح می‌دهند که لوازم با کیفیت ولی در تعداد کمتری را خریداری کنند. همین موضوع سلامت پوست و بدن مردم را بهبود می‌بخشد.»

۱۲- رنگ‌های جیغ و پر رنگ

آن سوفی کاستا (Anne Sophie Costa) مانند بسیاری از افراد دیگر معتقد است سال جدید شاهد رنگ‌های پر رنگ و جیغ خواهیم بود. رژهای پررنگ قرمز، خط چشم‌های رنگی، سایه‌های مخملی و پر رنگ، رژگونه‌های رنگی و رنگ‌های براق از جمله مواردی هستند که در سال ۲۰۲۲ در بین افراد محبوبیت زیادی خواهند یافت. این رنگ‌ها هستند که تلاش می‌کنند حس خمودگی دو سال پاندمی را کمتر کنند.

ترندهای آرایشی منحصربه‌فرد در سال ۲۰۲۲

۱۳- گرایش به داشتن ظاهری طبیعی و آرام

فلوری وایت (Florrie White): «اخیراً مشتریان من خواستار ظاهری طبیعی‌تر هستند. آن‌ها چهره‌های منحصربه‌فرد خود را در آغوش می‌گیرند و از روند آرایش همگن «اینستاگرام» دور می‌شوند. این موضوع به شدت من را هیجان‌زده می‌کند. آن‌ها دوست دارند که از پوست و موی خود مراقبت کنند و چهره‌هایی سالم را به نمایش بگذارند. به این دلیل من از این روند استقبال می‌کنم که اعتماد به نفس بالای افراد را نشان می‌دهد.»

ترندهای آرایشی منحصربه‌فرد در سال ۲۰۲۲

ترندهای آرایشی منحصربه‌فرد در سال ۲۰۲۲

۱۴- پوست‌های صاف و نرم

ربکا وردینگهام (Rebecca Wordingham) علاوه بر نوع آرایش فکر می‌کند که بسته‌بندی‌ها نیز خیلی تغییر خواهد کرد. از نگاه اون پکیج‌های اغرق شده و تزئینات خیلی زیاد حذف می‌شوند و بیشتر محتوای محصولات است که اهمیت پیدا می‌کند. کمک کردن به حفظ محیط زیست و کاهش آزار به حیوانات وظیفه‌ی اصلی هر تولیدکننده‌ای شده و خریداران نیز سعی می‌کنند قبل از خرید به این موضوع دقت کنند. همچنین ربکا معتقد است که داشتن پوستی صاف و شاداب و نرم در اولویت قرار می‌گیرد. مردم به سمت روتین‌های مراقبت پوستی می‌روند و این موضوع برایشان اهمیت زیادی پیدا می‌کند.

ترندهای آرایشی منحصربه‌فرد در سال ۲۰۲۲

۱۵- رنگ‌های غیرمنتظره

ربکا وردینگهام (Rebecca Wordingham) می‌گوید: «من معتقدم که خط‌چشم‌ها یا لنزهای رنگارنگ در یک پالت رنگی غیرعادی‌تر بازگشتی قوی خواهند داشت. در واقع یک بازی شجاعانه با رنگ‌های جدید و عجیب صورت خواهد گرفت.»

۱۶- محصولاتی با رنگ‌های نئونی

جنا نیکول (Jenna Nicole) معتقد است که در سال جدید قطعا با رنگ‌هایی رو به رو خواهیم شد که پیش از این در فرودگاه‌ها بیشتر به چشم خورده‌اند. رنگ‌های نئونی، پاستلی با خط چشم‌های برجسته و لب‌های براق. همین موضوع سال ۲۰۲۲ را هیجان‌انگیز می‌کند.

ترندهای آرایشی منحصربه‌فرد در سال ۲۰۲۲

سال نو و شروعی نو با ترندهای زیبایی در سال ۲۰۲۲

آنچه از این متن می‌توان نتیجه گرفت این است که سال جدید، ما با طیف وسیعی از آرایش‌های کاملا طبیعی با رنگ‌های نود تا آرایش‌های اغراق شده با رنگ‌های زیاد و حتی خالکوبی و استیکر روبرو خواهیم شد. به عبارتی می‌شود گفت در سال ۲۰۲۲ هر کسی با توجه به سلیقه‌ی خود وارد بازار شده و آنچه که دلخواهش است را انتخاب می‌کند. اما نکته‌ی قابل توجه، بالا رفتن میزان اهمیت سلامت محصولات و پوست است. نه تنها مشتریان بیش از قبل به کیفیت محصولات اهمیت داده و روتین‌های پوستی متناسب با پوست‌شان را دنبال خواهند کرد، بلکه تولیدکنندگان نیز به وظیفه‌ی اصلی خود یعنی حفظ محیط‌ زیست بهای بیشتری داده و محصولات با کیفیت‌تر و پایدارتری را تولید خواهند کرد.

5/5 - (35 امتیاز)

به این مطلب امتیاز دهید


هفت رژ

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

*** لطفا تجربیات خود را با کاربران هفت رژ به اشتراک بگذارید 😍🙏🏻 ***

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *