۱۰ نوع ماسک برای بستن منافذ باز پوست صورت
۱۰ نوع ماسک برای بستن منافذ باز پوست صورت

۱۰ نوع ماسک برای بستن منافذ باز پوست صورت | هفت رژ ۱۰ نوع ماسک برای بستن منافذ

زمان مطالعه این مطلب: 13 دقیقه

۱۰ نوع ماسک برای بستن منافذ باز پوست صورت

۱۰ نوع ماسک برای بستن منافذ باز پوست صورت ، منافذ باز پوست صورت از جمله مسائلی است که باعث نارضایتی هر فردی از پوستش می‌شود. این مسئله به خصوص در خانم‌ها بیشتر دیده می‌شود که ساعت‌ها جلوی آینه ایستاده و پوست خود را به دقت بررسی می‌کنند.با هفت رژ همراه باشید.

هفت رژ -منافذ باز پوست مشکلی است که حتی با آرایش و کرم‌های قوی هم قابل پوشاندن نیستند و اگر هم پوشیده شوند دوباره بعد از چند ساعت خود را از زیر کرم آرایشی نشان خواهند‌ داد. بهترین راه برای خلاص شدن از شر این سوراخ‌های پوست و جوش های سر سیاه، تلاش برای کوچک‌تر کردن منافذ باز پوست است. ما در این مقاله سعی کرده‌ایم همه چیز را درباره بستن منافذ باز پوست برای شما توضیح دهیم.

۱۰ نوع ماسک برای بستن منافذ باز پوست صورت

۱۰ نوع ماسک برای بستن منافذ باز پوست صورت

 

علت منافذ باز پوست صورت
پوست انسان به صورت طبیعی دارای منافذ زیادی می‌باشد و این به خودی خود مشکلی ایجاد نمی‌کند. مشکل از جایی شروع می‌شود که این منافذ روز به روز بزرگ‌تر شده و روی پوست صورت خودنمایی می‌کنند.معمولا منافذ باز و خیلی بزرگ روی پوست صورت جلوه زیبایی ندارند و باعث ایجاد حسی ناخوشایند در فرد می‌شوند. عواملی متعددی هستند که باعث بزرگ شدن منافذ باز پوست صورت می‌شوند اما شما می‌توانید با استفاده از محصولات پوستی کوچک کننده منافذ باز از پوست خود مراقبت کنید.

۱۰ نوع ماسک برای بستن منافذ باز پوست صورت

۱۰ نوع ماسک برای بستن منافذ باز پوست صورت

در ادامه عوامل بزرگ شدن منافذ پوست صورت را برای شما بطور کامل شرح می‌دهیم:

ژنتیک و منافذ باز پوست صورت
برخی افراد از زمان تولد به صورت طبیعی منافذشان بازتر از بقیه است. این افراد به خصوص در زمان بلوغ شاهد باز تر شدن منافذ صورتشان هستند و علت این امر هم تغییرات هورمونی و ترشحات چربی می‌باشد.معمولا افرادی که پوست چرب و مختلط دارند منافذ پوستشان هم بازتر و بزرگ تر است. البته نمی‌توان گفت افرادی که پوست خشک دارند به هیچ وجه با مشکل باز شدن منافذ رو به رو نخواهند شد!

نور آفتاب و منافذ باز پوست صورت
افرادی که مجبورند به خاطر شغلشان زیاد زیر نور مستقیم خورشید باشند، به مشکل بزرگ شدن منافذ باز پوست دچار خواهند شد. چون اشعه مادون قرمز و فرابنفش نور آفتاب منافذ صورت و پوست را بزرگ می‌کنند.

استفاده بیش از حد از کرم‌های چرب کننده و مواد آرایشی
چربی و سبوم ترشح شده در پوست باید از طریق منافذ موجود روی پوست خارج شوند. اما وقتی شما بیش از حد از مواد آرایشی چرب کننده استفاده کنید باعث می‌شوید منافذ مسدود شده و سبوم نتواند از سطح پوست خارج شود.وقتی این مسئله رخ دهد منافذ مسدود شده مجبور می‌شوند خود را بازتر کنند که هم پوست نفس بکشد و هم سبوم بتوانند از زیر پوست به سطح پوست بیایند.اینجاست که جوش‌های زیر پوستی سیاه و سفید روی پوست شما ظاهر خواهند شد.

پس توصیه اکید می‌کنیم از کرم‌های آرایشی چرب کننده و نامرغوب استفاده نکنید و در صورت نیاز به سراغ کرم‌های آرایشی فاقد چربی بروید.اگر پوستتان خشک است و کرم فاقد چربی به خوبی روی پوستتان پخش نمی‌شود، قبل از زدن کرم آرایشی از کرم‌های مرطوب کننده کم چرب استفاده نمایید.

ماندن مواد آرایشی روی پوست برای ساعت‌های طولانی
تجربه ثابت کرده کسانی که از کرم‌های آرایشی بیش از حد استفاده می‌کنند و این کرم در تمامی ساعات روز روی پوستشان است، در دراز مدت پوستشان نابود شده و دچار منافذ باز خواهند شد.پس بهتر است زیاد از کرم و لوازم آرایشی استفاده نکنید ولی اگر مجبور شدید یا دلتان خواست آرایش کنید سعی کنید از محصولات باکیفیت فاقد چربی استفاده کنید و حتما بعد از چند ساعت که کرم روی پوستتان بود، آن را به خوبی از روی صورت پاک کرده و حسابی بشویید.

محل به وجود آمدن منافذ باز پوست صورت
شایع‌ترین مناطقی که منافذ باز در آن‌ها دیده می‌شود، عبارتند از:

-روی بینی و پوست اطراف آن
-روی گونه‌ها
-روی پوست پیشانی
-روی چانه
غدد سباسه (غدد چربی) پوست غددی هستند که چربی تولید می‌کنند. این غدد در کنار فولیکول‌های مو قرار گرفته‌اند. غدد سبابه از طریق مجرایی، ترشحات چربی که تولید می‌کنند را به سطح پوست می‌رسانند. این ترشحات علاوه بر چربی، سلول‌های مرده جدار مجرا را نیز همراه خود دارند.

علت بسته شدن منافذ پوست
اگر مسیر خروج این چربی‌ها و ترشحات مسدود شود، مشکلاتی مانند بزرگ شدن منافذ در سطح پوست ایجاد می‌شود و جوش‌های سرسیاه و سرسفید در سطح پوست به وجود خواهند آمد.منافذ مسدود شده و بزرگ روی پوست معمولا به رنگ سیاه دیده می‌شوند، دلیل آن رنگ موهای کرکی خارج شده است و گاهی هم به خاطر اکسید شدن چربی درون منافذ، به رنگ سیاه دیده می‌شوند.

۱۰ نوع ماسک برای بستن منافذ باز پوست صورت

 

۱۰ نوع ماسک برای بستن منافذ باز پوست صورت

انواع منافذ باز پوست صورت
همانطور که پیش از این هم گفتیم منافذ باز پوست صورت یکی از مشکلات پوستی به شمار می‌آیند که افراد زیادی هم گرفتار آن هستند. منافذ باز پوست انواع مختلفی دارد که عبارتند از:

-منافذ بسیار بزرگ
-منافذ سر سیاه
-منافذ سر سفید
-منافذ افتاده و فرو رفته
-منافذ آکنه‌ای و جای جوش
برای درمان هر یک از این منافذ ماسک‌های خانگی زیادی وجود دارد که در ادامه آن‌ها را به شما معرفی می‌کنیم:

منافذ باز پوست خیلی بزرگ

۱۰ نوع ماسک برای بستن منافذ باز پوست صورت

برخی از افراد هستند که منافذ پوست صورتشان بیش از حد باز بوده و جلوه زیبایی ندارد، این افراد به اصطلاح دارای پوست پرتقالی هستند. این مشکل برای برخی به حدی زیاد است که روی اعتماد به نفس آن‌ها تاثیر منفی گذاشته است.

اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که منافذ باز صورتتان خیلی بزرگ است، روش‌های درمان خانگی این مشکل را امتحان کنید:

۱- استفاده از یخ برای بستن منافذ پوست:
یخ یک خاصیت جالب و بسیار خوب دارد و آن هم این است که باعث منقبض شدن (جمع شدن) سلول‌های پوست می‌شود. استفاده مداوم از یخ روی پوست به مرور زمان باعث کوچک تر شدن منافذ باز پوست صورت می‌شود.برای استفاده از این روش کافیست مقداری آب را در فریز قرار دهید تا یخ بزند. سپس یک تکه یخ را برداشته و آن را به آرامی و خیلی ملایم روی پوست صورت خود بکشید.

ابتدا ممکن است انجام این کار ناخوشایند به نظر برسد و موجب احساس سوزش و سرمای شدید شود. اما بعد از چند لحظه پوست شما به یخ عادت خواهد کرد و احساس ناراحتی نخواهید کرد. اگر در هفته به صورت مرتب دو تا سه بار این کار را انجام دهید، شاهد نتایج خوب این روش و کوچک شدن منافذ باز پوست صورت خود خواهید شد.

۲- ماسک خاک رس برای درمان منافذ باز پوست:
خاک رس چون دارای خاصیت ضد باکتریایی است، نتایج شگفت انگیزی در کوچک کردن منافذ باز دارد. توصیه می‌کنیم از ماسک خاک رس هر سه روز یک بار استفاده کنید و ترجیحا خاک رسی که برای ماسک به کار می‌برید آبی و سفید باشد. این ماسک منافذ را کم کرده و چربی اضافی صورت را می‌گیرد.

برای تهیه ماسک خاک رس کافیست یک قاشق خاک رس را داخل آب گرم بریزید. دقت کنید در نهایت ترکیب خاک رس و آب باید یک بافت غلیظ شود. یک لایه ضخیم از ماسک را روی پوست خود قرار دهید و بعد از ۱۵ دقیقه پوستتان را به خوبی بشویید.اگر حوصله تهیه ماسک خانگی را ندارید می‌توانید از ماسک خاک رس فریمن استفاده کنید که یک محصول فوق العاده عالی بوده و پاک کننده عمیق منافذ باز پوست می‌باشد.

۳- ماسک سفیده تخم مرغ و آبلیمو برای بستن منافذ صورت:
سفیده تخم مرغ نیز خاصیت جمع کنندگی منافذ را دارد. اگر دقت کرده باشید وقتی کمی تخم مرغ روی دستتان می‌ریزید بعد از اینکه خشک ‌می‌شود، آن محل سفت و جمع شده و در آن قسمت از پوست احساس کشیدگی می‌کنید. سفیده تخم مرغ برای سلول‌ها و منافذ باز هم همین خاصیت را دارد و آن‌ها را کوچک می‌کند.برای تهیه این ماسک کافیست یک سفیده تخم مرغ را در ظرفی ریخته و دو قاشق چای خوری آب لیمو به آن اضافه کنید. بعد از اینکه مخلوط آماده شد، لایه‌ای نازک از آن را روی پوست بکشید و بعد از اینکه کاملا خشک شد با آب گرم بشویید.

منافذ سر سیاه معمولا روی بینی دیده می‌شوند و افراد زیادی گرفتار این نوع منافذ هستند.جوش سر سیاه بینییک روش فوق العاده و شگفت انگیز برای از بین بردن جوش‌های سر سیاه استفاده از چسب بینی پیوردرم است که تمیز کننده عمیق منافذ پوست بوده و تاثیر بسیار خوبی روی جوش‌های سرسیاه دارد.

 

علاوه بر این محصول شما می‌توانید برای درمان منافذ سر سیاه، از ماسک‌های زیر استفاده کنید:

۱۰ نوع ماسک برای بستن منافذ باز پوست صورت

۱- ماسک عسل و دارچین برای منافذ سر سیاه پوست:
برای تهیه این ماسک سه قاشق غذاخوری عسل را با یک قاشق دارچین پودر شده مخلوط کنید. این ماسک نوعی اسکراب بوده و برای لایه برداری پوست هم می‌توان از آن استفاده کرد.ماسک را روی پوست بمالید و بعد از آن که خشک شد به خوبی بشویید.

۲- ماسک شیر و ژلاتین برای منافذ سر سیاه پوست:
شیر و ژلاتین را به مقدار برابر با هم مخلوط کنید و روی پوست بمالید. بعد از آن که خشک شد لایه دوم را بزنید و پس از اینکه لایه دوم خشک شد، لایه سوم را روی آن بزنید.حدود ۲۰ تا ۲۵ دقیقه صبر کنید، وقتی کامل خشک شد آن را به سادگی از روی پوست بردارید. اگر پوست نازک و حساسی دارید، می‌توانید پوستتان را بشویید.

۳- ماسک ماست و نمک برای منافذ سر سیاه پوست:
مواد لازم برای تهیه این ماسک عبارتند از:

-۴ قاشق غذا خوری ماست
-۱ قاشق غذاخوری نمک
-۱ قاشق غذاخوری آب لیمو
-۱ قاشق غذاخوری عسل
ماست و نمک را با هم ترکیب کنید به طوری که دیگر نمک قابل دیدن نباشند و کامل در ماست حل شده باشد. سپس آب لیمو و عسل را به آن اضافه کنید. ماسک آماده شده را روی پوستتان بزنید و بعد از ۱۰ دقیقه پوست را با آب گرم شستشو دهید.

۴- ماسک سفیده تخم مرغ برای درمان منافذ سر سیاه:
سفیده تخم مرغ گزینه بسیار خوبی برای از بین بردن جوش‌های سر سیاه و سر سفید است. این ماسک چربی روی منافذ را برداشته و پوست را تمیز می‌کند.

مواد لازم:

-دو عدد سفیده تخم مرغ
-دستمال کاغذی رولی
روش تهیه ماسک:

-سفیده تخم مرغ را جدا کنید و آنقدر آن را به هم بزنید تا سفت شود.
-سفیده را روی پوستتان بمالید.
-دستمال کاغذی را روی سفیده قرار دهید تا آن را کامل بپوشاند.
-لایه دیگری از سفیده تخم مرغ را روی دستمال کاغذی بزنید.
-صبر کنید تا ماسک کامل روی پوست خشک شود.
-در نهایت به آرامی دستمال را از روی صورت بردارید.
-ماسک سفیده تخم مرغ
-منافذ سر سفید روی پوست

این منافذ مانند جوش چرکی هستند و هر عفونتی می‌تواند این منافذ را بیشتر کند. گاهی این منافذ به قدری روی پوست صورت می‌مانند که تبدیل به زخم شده و جلوه ناخوشایندی به پوست می‌دهد. باید تا جای ممکن به این منافذ دست نزنید. چون اگر به این جوش‌ها دست زده و آن‌ها را بترکانید، عفونیت روی پوست شما پخش خواهد شد.

 

منافذ باز پوست صورت

۱۰ نوع ماسک برای بستن منافذ باز پوست صورتبرای از بین بردن باکتری و عفونت پوست بهترین راه استفاده از سالیسیک اسید است که با لایه برداری و تمیز کردن پوست از بیشتر شدن منافذ جلوگیری می‌کند. این ماده به شکل پماد و مایع در داروخانه‌ها موجود می‌باشد. دقت کنید که سالیسیک اسید را فقط در نواحی منافذ دار استفاده کنید.

ژل شستشوی صورت گلابی فریمن حاوی اسید سالیسیلیک بوده و برای پوست‌های مستعد جوش گزینه مناسبی است چون چربی پوست را به خوبی کنترل می‌کند.

منافذ پوست فرو رفته و افتاده
منافذ فرو رفته منافذ ضعیفی هستند که روی پوست دیده می‌شوند. برای درمان این نوع منافذ می‌توانید از ماسک‌های زیر استفاده کنید:

-یک قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا را با سفیده تخم مرغ ترکیب کنید و این مخلوط را روی پوست صورتتان قرار دهید.
-دو قاشق غذاخوری نشاسته سیب زمینی را با نصف سیب سبز که پوست آن را جدا کرده‌اید، مخلوط کنید و روی صورتتان قرار دهید.
-دو قاشق پودر جو یا ذرت را با سفیده تخم مرغ مخلوط کنید. ماسک شما برای بستن منافذ باز پوست آماده است.
-منافذ پوست آکنه‌ای و جای جوش
برای رهایی از شر این نوع منافذ به نکاتی که می‌گوییم عمل کنید:

-از دست زدن به صورت و ور رفتن با پوستتان به شدت خودداری کنید. مالیدن پوست باکتری زیادی را به پوست منتقل می کند و باعث ایجاد حساسیت خواهد شد. همچنین به جوش‌های روی بینی اصلا دست نزنید چون اگر به جوش بینی دست زده شود و آن را تحریک کنید، آلودگی وارد خون و بعد وارد مغز خواهد شد.
-حمام بخار بگیرید و حتما بعد از حمام از لوسیون‌های مخصوص استفاده کنید.
-در صورتی که شدت جوش و آکنه‌ها بالاست حتما قبل از هر کاری به پزشک متخصص پوست مراجعه کنید.
-پیشگیری از منافذ باز پوست صورت
راه‌های زیادی برای پیشگیری و درمان منافذ باز صورت وجود دارد که عبارتند از:

-اول از همه اینکه پوست خود را همیشه با شوینده مناسب پوست به خوبی بشویید.
-پوستتان را همیشه مرطوب و نرم نگه دارید.
-از کرم‌های آرایشی فاقد چربی استفاده کنید.
-استفاده از کرم ضد آفتاب را فراموش نکنید.
-از محصولات اسکراب صورت استفاده کنید.
-آب زیاد بنوشید چون آب از دهیدراته و کم آب شدن پوست جلوگیری می‌کند.
-خوابتان را تنظیم کنید و به مقدار کافی بخوابید چون خواب روی تعادل هورمون‌ها تاثیرگزار است.
-۱۰ روش برای بستن منافذ باز پوست صورت

 

پوست به صورت طبیعی دارای منافذ است اما باید تلاش کنید که این منافذ بزرگ نشوند. در ادامه روش‌هایی را به شما معرفی می‌کنیم تا منافذ پوست شما کوچکتر شوند:

۱- استفاده از محصولات آرایشی غیرکمدوژنیک (NON-COMEDOGENIC)

۱۰ نوع ماسک برای بستن منافذ باز پوست صورت

۱۰ نوع ماسک برای بستن منافذ باز پوست صورت

محصولات «غیرکمدوژنیک» یعنی محصولاتی که منافذ پوست را مسدود نمی‌کنند. زمانی که منافذ پوست مسدود و کاملا بسته شوند، بزرگتر به چشم می‌آیند. پس، برای جلوگیری از بسته شدن منافذ از محصولاتی استفاده کنید که عبارات زیر روی آن‌ها درج شده باشد:

-غیر کمدوژنیک (non-comedogenic)
-فاقد چربی (oil free)
-منافذ را مسدود نمی‌کند (Won’t clog pores)

۲- روزی دوبار صورت خود را بشویید

۱۰ نوع ماسک برای بستن منافذ باز پوست صورت

منافذ روی پوست چرب بزرگتر دیده می‌شوند. پس لازم است پوست صورت هر روز شسته شود تا منافذ با آلودگی‎ها و چربی‌ها مسدود نشود. افرادی که پوست خشک دارند هم باید صورت خود را بشویند اما در این کار زیاده روی نکنند.

هنگام شستن پوست صورت به نکات زیر دقت کنید:

-از آب ولرم استفاده کنید چون آب داغ منافذ پوست را باز می‌کند.
-صورت را آرام و ملایم بشویید. ساییدن پوست به آن آسیب زده و باعث می‌شود منافذ باز پوست صورت بیشتر دیده ‌شوند.
-از یک شوینده‌ مناسب پوست که غیرکمدوژنیک و ملایم باشد استفاده کنید.

۳- استفاده از ژل شستشوی مناسب برای شستن صورت

۱۰ نوع ماسک برای بستن منافذ باز پوست صورت

۱۰ نوع ماسک برای بستن منافذ باز پوست صورت

در صورتی که پوست چربی دارید و می‌خواهید با استفاده از یک محصول مناسب به بسته شدن منافذ باز پوست صورتتان کمک کنید، پیشنهاد می‌کنیم از ژل شستشوی مناسب پوستتان استفاده کنید.شوینده‌های دیگر پوست مانند صابون، ممکن است ذرات صابونی‌شان در منافذ پوست باقی مانده و باعث بیشتر شدن چربی پوست شوند.

ژل فوم پاک کننده پوست نوتروژینا مدل Hydro Boost یک ژل شستشوی باکیفیت است که برای همه پوست‌ها مناسب بوده و منافذ را به صورت عمقی تمیز می‌کند.

۴- استفاده مداوم از کرم ضد آفتاب

۱۰ نوع ماسک برای بستن منافذ باز پوست صورت

برای بستن منافذ باز پوست صورت، حتما از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. نور خورشید باعث شل شدن و افتادگی پوست می‌شود و همین امر به بیشتر دیده شدن منافذ باز کمک خواهد کرد.

پس برای جلوگیری از بزرگ شدن منافذ باز پوست صورت از یک ضد آفتاب طیف گسترده با SPF 30 یا بالاتر استفاده کنید حتی در روزهای بارانی و یا سرد.

استفاده از کرم ضد آفتاب سبب محافظت از پوست در برابر اشعه فرابنفش خورشید شده و از ابتلا به سرطان پوست پیشگیری می‌کند.

۵- لایه‌برداری پوست و استفاده از اسکراب

۱۰ نوع ماسک برای بستن منافذ باز پوست صورت

۱۰ نوع ماسک برای بستن منافذ باز پوست صورت

اگر پوستتان چرب است، باید هفته‌ای یک یا دو بار پوست خود را لایه‌برداری کنید. این کار باعث می‌شود آلودگی‌هایی مانند گرد ‌و خاک، سلول‌های مرده پوست و چربی اضافی از منافذ پوستتان پاک شوند.

تذکر: بیشتر از دو بار در هفته پوست خود را لایه‌برداری نکنید! لایه‌برداری بیش از حد، پوست را خشک و حساس می‌کند.

۶- رفتار ملایم با پوست

۱۰ نوع ماسک برای بستن منافذ باز پوست صورت

رفتار خشن و ساییدن پوست صورت، آن را تمیز تر نمی‌کند بلکه باعث می‌شود پوست شما آسیب دیده و منافذ بازتان بیشتر از قبل دیده شوند.

پس اگر می‌خواهید منافذ باز پوست صورتتان کوچکتر شوند به هیچ وجه پوست خود را نسایید و با آن ور نروید. همچنین به خاطر داشته باشید که نباید مواد و چربی درون منافذ را به زور تخلیه کرد.

۷- درمان افتادگی پوست صورت

۱۰ نوع ماسک برای بستن منافذ باز پوست صورت

۱۰ نوع ماسک برای بستن منافذ باز پوست صورت

سن که بالا برود پوست هم شل شده و دچار افتادگی می‌شود. همین افتادگی پوست به بیشتر دیده شدن منافذ باز پوست کمک می‌کند. پس باید تلاش کنید از افتادگی پوستتان پیشگیری کنید.

برای جلوگیری از پیری و افتادگی پوست باید غذاهای سرشار از آنتی‌اکسیدان و ویتامین ث مصرف کنید. مانند فلفل دلمه‌ای قرمز

پزشکان آمریکایی معتقدند استفاده از سرم ویتامین C و سرم‌های حاوی رتینول‌ها (مشتقات ویتامین آ) بهترین محصولات برای جلوگیری از پیری پوست هستند.

۸- مرطوب نگه داشتن پوست صورت

۱۰ نوع ماسک برای بستن منافذ باز پوست صورت

رسیدگی به پوست و مرطوب نگه داشتن آن امری بسیار مهم و ضروری است. شاید باور نکنید اما مرطوب کردن پوست و جلوگیری از خشک شدن آن، به بهبود منافذ باز کمک شایانی می‌کند.

استفاده از مرطوب کننده مناسب پوست باعث می‌شود که چربی (سبوم) به جای اینکه روی سطح منافذ قرار بگیرد، به عمق پوست نفوذ کند. پس، مرطوب کردن پوست کمک می‌کند منافذ با چربی مسدود نشوند.

۹- پاک کردن آرایش قبل از خواب

۱۰ نوع ماسک برای بستن منافذ باز پوست صورت

پاک کردن آرایش قبل از خواب بسیار مهم است. اگر شب با آرایش روی صورتتان بخوابید و آن را پاک نکنید، به پوست خود خیانت کرده‌اید. پاک نکردن آرایش باعث می‌شود مواد آرایشی، چربی و باکتری‌ها در منافذ پوست روی هم جمع شوند و در نتیجه باعث ایجاد منافذ باز و جوش سر سیاه خواهد شد. اگر به مسافرت رفته‌اید یا وقت کمی دارید می‌توانید از دستمال مرطوب پاک کننده آرایش استفاده کنید.

۱۰- استفاده از تونر

۱۰ نوع ماسک برای بستن منافذ باز پوست صورت

تونر یکی از محصولات مراقبتی مخصوص پوست است که به محلول‌ قابض معروف می‌باشد. این محصول در کوچک کردن منافذ باز پوست صورت نقش موثری ایفا می‌کند.بهتر است از تونر بعد از شستن صورت استفاده شود. به این صورت که شما باید اول صورتتان را با شوینده مناسب بشویید و پس از آن مقداری تونر روی پد ریخته و با آن پوستتان را پاک کنید. این کار کمک می‌کند آلودگی‌ها و چربی‌هایی که در عمق پوست شما بوده و با شستن از بین نرفته‌اند، پاک شوند و در نتیجه باعث کوچک شدن منافذ باز خواهد شد.

 

انواع تونر:

۱۰ نوع ماسک برای بستن منافذ باز پوست صورت

-تونرهای ملایم که میزان الکل آن‌ها بسیار کم است (۰ تا ۱۰ درصد). این تونرها دارای مرطوب‌کننده مانند گلیسیرین بوده و به تونرهای شاداب‌کننده معروفند.
-تونرهایی که به آن‌ها تونیک‌های پوستی هم گفته می‌شود.
-تونرهایی که مواد قابض دارند و ۲۰ تا ۶۰ درصد آن‌ها از الکل تهیه شده است. این تونرها خشک‌کننده هستند و باید فقط در نواحی مشکل‌دار مانند نقاطی با منافذ باز استفاده شود.
-تونرهای عارضی محصولات باکیفیتی هستند که علاوه بر مواد مرغوب قیمت بسیار خوبی هم دارند و برای مراقبت از پوست گزینه خوبی به حساب می‌آیند.

درمان منافذ باز پوست

۱۰ نوع ماسک برای بستن منافذ باز پوست صورت
اگر منافذ بازتان بیش از حد بزرگ است و به درمان‌هایی غیر از درمان خانگی نیاز دارد، باید به متخصص پوست مراجعه کرده و از داروها یا انواع لیزر طبق دستور پزشک استفاده کنید.

راهکارهای کاهش منافذ باز:
-استفاده از کرم‌های لایه‌بردار در شب با تجویز پزشک
-استفاده از ژل و لوسیون «ترتینویین»
-استفاده از ژل «آداپالن» . این ژل در مقابل نورآفتاب نسبت به ترتینویین تحریک پوستی کمتری ایجاد می‌کند.

روش‌های درمانی دیگری هم برای بستن منافذ باز پوست وجود دارد که عبارتند از:

-میکرودرم ابریشن
-لیزرهای لایه‌بردار غیرتهاجمی‌ مانند لیزر افریم
-لیزرهای لایه بردار تهاجمی‌ ملایم مانند لیزر فراکشنال
-سیستم‌های نوری غیرلیزری برای کاهش منافذ باز پوست صورت و جوانسازی

به این مطلب امتیاز دهید

به این مطلب امتیاز دهید


هفت رژ

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

*** لطفا تجربیات خود را با کاربران هفت رژ به اشتراک بگذارید 😍🙏🏻 ***

1 نظر در حال حاضر

  1. با سلام.ممنون از مطالب مفیدتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *