معرفی انواع ریمل
معرفی انواع ریمل

معرفی انواع ریمل ✅ | ✅هفت رژ 👀 ❤ معرفی انواع ریمل

زمان مطالعه این مطلب: 6 دقیقه

معرفی انواع ریمل

 

معرفی انواع ریمل برای هر نوع مژه شاید خواسته هر خانمی است که دغدغه داشتن مژه‌هایی بلند و حالت‌دار دارد. داشتن مژه‌های پر پشت، بلند و حالت‌دار دیگر یک آرزو نیست. شما در صورت استفاده از ریمل مناسب با فرمت برس متناسب با خواسته‌تان می‌توانید به فرم مژه دلخواه خود برسید.با هفت رژ همراه باشید.

 

بهترین ریمل چیه
در بین برندهای متعدد انواع ریمل موجود در بازار مانند ریمل اسنس، ریمل دوسه، ریمل اورآل، ریمل۸xl ، ریمل بورژوا و … بهترین ریمل کدام است؟ درباره سوال بهترین ریمل چیه؟ باید گفت که این سوال پاسخ واحدی ندارد و برای هر فرد با توجه به ویژگی‌های مژه و اینکه چه انتظاری از انواع ریملی که خریداری می‌کند دارد، متفاوت است پس برای انتخاب یک ریمل خوب بیایید با انواع ریمل و ویژگی هر کدام آشنا شویم.

معرفی انواع ریمل

انواع ریمل از نظر مایع یا جامد بودن
انواع ریمل از نظر مایع یا جامد بودن به سه دسته زیر تقسیم‌بندی می‌شود:

ریمل پودری:

معرفی انواع ریمل
ریمل پودری یکی از انواع ریمل های قدیمی است که در بین بازیگران و هنرمندان بسیار رایج بوده‌است. هنگام استفاده از ریمل پودری باید چند قطره آب به آن اضافه کرد. ریمل پودری جلوه‌ای همچون مژه مصنوعی به مژه‌های شما می‌بخشد. این ریمل بیشتر مناسب زمان‌هایی است که عجله دارید یا قصد رفتن به جایی نزدیک دارید. استفاده از ریمل پودری هنگام رفتن به عروسی یا مهمانی توصیه نمی‌شود.

ریمل کرمی

معرفی انواع ریمل
ریمل کرمی بسیار مناسب بانوانی است که مژه‌های زیبا و حالت‌دار دارند اما به دنبال پر پشت و حجیم نشان دادن مژه‌های خود هستند. به دلیل پخش‌کنندگی راحت ریمل کرمی توصیه می‌شود با استفاده از ابزارهای خاص از ریمل کرمی استفاده کنید و به مژه‌های خود حجم، سنگینی و عمق لازم را بدهید.

 

ریمل مایع

معرفی انواع ریمل
انواع ریمل های موجود در بازار ریمل مایع هستند. این نوع ریمل‌ها به مژه‌های شما حجم وشکل دلخواه‌تان را می‌بخشد. انواع ریمل مایع به دو دسته ضد آب و محلول در آب تقسیم‌بندی می‌شود. هنگام شستشوی انواع ریمل های ضد آب حتما باید از چشم پاک‌کن استفاده کرد.

انواع ریمل با توجه به شکل برس به ۸ دسته تقسیم می‌شود:

 

ریمل با برس ضخیم

معرفی انواع ریمل
کاربرد انواع ریمل با برس ضخیم برای پر پشت وضخیم کردن (حجم دهندگی) انواع مژه‌ها استفاده می‌شود. معمولا در این برس‌ها از مویچه‌های ضخیم استفاده‌شده است که حجم بیشتری از مایع ریمل را بیرون آورده و روی مژه‌های شما قرار می‌دهد همین امر موجب حجیم‌ و پرپشت‌تر نشان دادن مژه‌هایتان می‌شود. استفاده از این ریمل برای افرادی که مژه‌های بلند اما کم پشت دارند توصیه می‌شود.

 

ریمل با برس نازک

معرفی انواع ریمل
انواع ریمل با برس نازک وصاف بیشتر مناسب بانوانی است که مژه‌هایی کوتاه و صاف دارند. این نوع ریمل به هیچ وجه خاصیت حجم‌دهندگی ندارد، تاثیر آن بیشتر در بلندکنندگی مژه است. مویچه‌های ریز در انواع ریمل با برس نازک موجب کاور کردن تک تک زه‎‌های مژه‌ شما می‌شود و حتی مژه‌های ریز گوشه‌های داخلی چشم را هم فرم می‌دهد.

 

ریمل با برس خمیده

معرفی انواع ریمل
انواع ریمل با برس خمیده یا منحنی بیشتر مناسب بانوانی است که مژه‌های کوتاه و صاف یا حتی مژه‌های بلند اما بدون حالت دارند. این ریمل‌ها بیشتر برای حالت‌دهی به مژه‌ استفاده می‌شود. شیوه درست استفاده از انواع ریمل با برس خمیده بدین صورت است که باید برس را از وسط مژه به سمت بالا حرکت داد این ریمل ها به فر کردن مژه‌ها کمک زیادی می‌کنند.

 

انواع ریمل با برس مخروطی

معرفی انواع ریمل
انواع ریمل با برس مخروطی بیشتر مناسب بانوانی است که به فرم چشم گربه‌ای علاقه دارند. قسمت پائین برس ریمل از مویچه‌های بلندتر و قسمت بالای آن از مویچه‌های نازک‌تر و پراکنده‌تر استفاده‌شده است. مویچه‌های بلند این ریمل وظیفه پوشش مژه‌های بلند و بیرونی را برعهده دارند و خاصیت بلندکنندگی دارد. مویچه‌های نازک قسمت بالای آن وظیفه پوشش دادن به مژه‌های داخلی و میانی را دارد.

 

انواع ریمل با برس s شکل

معرفی انواع ریمل
از جمله پرکاربردترین و پرطرفدارترین انواع ریمل، ریمل‌های با برس s شکل هستند. این نوع ریمل‌ها بلندکننده و حجم‌دهنده مژه هستند و طراحی بسیار خوب آن‌ها موجب می‌شود تمام قسمت‌های مژه حتی گوشه‌های داخلی چشم را هم پوشش دهد. شما می‌توانید بدون نگرانی از توپه توپه شدن ریمل روی مژه‌هایتان از این انواع ریمل با برس s شکل استفاده کنید.

 

انواع ریمل با برس توپی شکل

معرفی انواع ریمل
انواع ریمل با برس توپی شکل به دو قسمت، ریمل‌های که برس آن‌ها فقط به شکل توپی است و بورس‌های معمولی و توپی شکل تقسیم‌بندی می‌شود. این نوع ریمل‌ها بسیار مناسب ریمل زدن نقطه‌ای هستند. با کمک انواع ریمل با بورس توپی شکل می‌توانید تمام قسمت‌های مژه را پوشش دهید.

انواع ریمل با برس ساعت شنی

معرفی انواع ریمل
انواع ریمل با برس ساعت شنی بیشتر برای فرم‌دهی و حجم‌دهی به مژه‌های گوشه بیرونی چشم به کار می‌رود. اگر مژه‌ گوشه‌های بیرونی چشم خوب حجم‌دهی شود کمک شایانی به بازتر دیده‌شدن چشم‌های شما می‌کند.

انواع ریمل با برس مارپیچی یا حبابی

این نوع ریمل‌ها عمل حجم دهندگی و فرم‌دهی را به بهترین حالت ممکن انجام می‌دهند. اگر می‌خواهید که هم مژه‌های شما حجم بگیرد و هم حالت‌دار نشان داده شود انواع ریمل با برس حبابی را نادیده نگیرید.

انواع ریمل از لحاظ جنس برس

معرفی انواع ریمل
جنس برس هر ریمل به دو دسته ریمل با برس پلاستیکی و ریمل‌هایی با برس مویی یا فایبری تقسیم‌بندی می‌شوند. شاید استفاده از انواع ریمل، به جنس برس ریمل بستگی چندانی نداشته‌باشد و فاکتورهایی که روی ظاهر مژه شما تاثیرگذاراند فرمول ریمل و شکل بورس آن باشند. اما برخی از افراد انواع ریمل با بورس‌های پلاستیکی را به دلیل اینکه دندانه‌های آن‌ها حالت شانه‌ای دارند و ریمل زدن با آن‌ها راحت‌تر است را ترجیح می‌دهند.

معرفی انواع ریمل بر اساس عملکرد
انواع ریمل بلندکننده مژه

معرفی انواع ریمل
ریمل‌های بلندکننده مژه اغلب دارای برس‌هایی با دندانه‌های متراکم هستند. این دندانه‌ها روی مژه به خصوص نوک مژه‌ها قرار می‌گیرد و موجب بلندتر دیده شدن آنها می‌شود. برای نتیجه‌گیری بهتر است عمل ریمل زدن را دوبار انجام دهید.

انواع ریمل حجم دهنده مژه

معرفی انواع ریمل
انواع ریمل حجم‌دهنده مژه بیشتر مناسب افرادی است که دارای مژه‌های بلند اما تنک هستند. فرمولاسیون این ریمل‌ها معمولا دارای پلیمرهای سیلیکونی ضخیمتر هستند. معمولا برس‌های انواع ریمل حجم‌دهنده دارای مویچه‌های بیشتر و ضخیم‌تر است.

انواع ریمل فر کننده مژه

معرفی انواع ریمل
ویژگی اصلی انواع ریمل فر کننده مژه برس‌های با بدنه خمیده آن‌هاست. برای جاگیری بهتر این برس‌ها در بدنه ریمل معمولا بدنه آن‌ها را بزرگ‌تر می‌سازند.

انواع ریمل ضخیم‌کننده و حجم دهنده مژه

این نوع ریمل‌ها جز انواع ریمل همه کاره محسوب می‌شوند و نام دیگر آن‌ها Lash Difining است. طراحی انواع ریمل همه کاره به نحوی است که هر مژه را به صورت جداگانه حالت دهد اما در عین حال تمام مژه‌ها صاف و یکدست باشند.

انواع ریمل جداکننده مژه

معرفی انواع ریمل

معرفی انواع ریمل

انواع ریمل جداکننده مژه به راحتی می‌تواند جای لمینت مژه را برای شما پر کند. این نوع ریمل به تازگی در بازار عرضه شده و از محبوبیت بالایی برخوردار است. انواع ریمل جداکننده مژه برخلاف ریمل‌های حجم‌دهنده مژه‌ها را یکجا جمع نکرده و دنبال آن است که ظاهری طبیعی و جدا به مژه‌ها ببخشد.

انواع ریمل

گاهی انتخاب ریمل مناسب با توجه به برندهای متعددی که در بازار وجود دارد مشکل است. نکته‌ای که شما باید در مورد انواع ریمل حتما به آن توجه کنید این است که هدف خود را از انتخاب ریمل مشخص کنید اگر به دنبال داشتن مژه‌های بلند هستید انواع ریمل بلندکننده مژه با برس نازک مناسب خواسته شماست یا اگر مژه‌های بلندی دارید وتنها به دنبال پرپشت وحجیم نشان دادن آن هستید انواع ریمل با برس‌‌های ضخیم بهترین گزینه است. در این پست از مجله خدمت از ما قصد داشتیم شما را با انواع ریمل و ویژگی‌های هر کدام آشنا کنیم تا با آگاهی بیشتر به انتخاب انواع ریمل مورد نظر خود بپردازید.

به این مطلب امتیاز دهید

به این مطلب امتیاز دهید


هفت رژ

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

*** لطفا تجربیات خود را با کاربران هفت رژ به اشتراک بگذارید 😍🙏🏻 ***

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *