آموزش ریمل زدن براساس شکل چشم ها

آموزش ریمل زدن براساس شکل چشم ها | سایت هفت رژ بزرگترین وب سایت آموزش آرایشی زیبایی

زمان مطالعه این مطلب: 4 دقیقه

 

 

آموزش ریمل زدن براساس شکل چشم ها برای آن بخش از خانمهایی که دوست دارند ریمل زدن به روش درست را یاد بگیرند در این مطلب از سایت هفت رژ آموزش ریمل زدن بر پای بست، شکل چشم ها را در نظر گرفته ایم که امیدواریم مورد کاربرد شما عزیزان قرار گیرد. در ادامه با ما همراه باشید

آموزش ریمل زدن براساس شکل چشم ها

ریمل یک ابزاراصلی برای بسیاری از افرادی است که آرایش می‌کنند

در حالیکه ریمل یک ابزاراصلی برای بسیاری از افرادی است که آرایش می‌کنند، اما یکی از محصولاتی است که در کیت آرایش شما، سوء تعبیر شده است! ریمل، چشم را باز می‌کند لغایت به شما کمک کند که بیدارتر و هوشیارتر بنظر برسید. اکثر افراد فکر می‌کنند که ریمل زدن کار خاصی نیست، و دائم به یک روش ریمل می‌زنند.

آموزش ریمل زدن

آموزش ریمل زدن

 

اما روش‌هایی برای ریمل زدن با توجه به شکل چشمتان وجود دارد که آرایش شما را به یک آرایش آراسته‌تر و حرفه‌ای تبدیل خواهد کرد. هر ریمل زدنی، باید با این دو قدم ساده آغاز شود:

مژه‌ها را فر کنید

همیشه کارتان را با یک فرمژه شروع کنید. من فرمژه‌های حائز نوار (لبه) سیلیکونی را دوست دارم. به آرامی نوار را به سمت ریشه‌ی مژه‌ها ادامه دهید، و تا زمانیکه انحنا با چین خوردگی چشمتان موازی شود، فرمژه را برگردانید. به آرامی اختناق دهید و رها کنید. کارتان تمام است. این کار حتی به سرسخت‌ترین مژه‌ها نیز فر زیبایی می‌دهد.

آموزش ریمل زدن براساس شکل چشم ها

کاربرد بنیادین ریمل

قدم بعدی، زدن ریمل در پایه‌ی مژه‌هاست. ترفند مورد علاقه‌ی من این است که کمی چوب ریمل را خم کنم تا کاملا به پایه‌ی مژه‌ها دسترسی داشته باشم. سپس با جنبش آرام چوب ریمل، مژه‌ی بالا را ریمل بزنید. شما باید یکبار از روی مژه از ریشه لغایت نوک ریمل بزنید و یکبار هم از زیر مژه از ریشه الی نوک این کار را انجام دهید، و سپس چوب ریمل را در مژه‌ها به سمت عقب و جلو ببرید تا زمانیکه هر تار موی مژه از همه طرف با ریمل پوشانده شود.

توصیه می‌کنم که از یک ریمل بلند کننده به اتفاق یک ریمل پرپشت کننده یا حجم دهنده استفاده کنید. من همچنین ترجیح می‌دهم که از یک ریمل با برس کوچکتر و یک ریمل با موهای بزرگتر استفاده کنم. ترکیب این دو، باعث می‌شود هر مژه‌ای بلندتر و پرتر بنظر برسد.

آموزش ریمل زدن

آموزش ریمل زدن براساس شکل چشم ها

بسیار خب، حالا اجازه دهید که درباره شکل چشم و محل ریمل زدن گفتگو کنیم:

چشم‌های دور از هم

با فرمژه و به پیشه بردن اصولی ریمل که در بالا به آن اشاره شد شروع کنید، و مطمئن شوید که تمام مژه‌هایتان را می‌پوشانید. برای چشم‌هایی که از هم فاصله دارند، پیشنهاد می‌کنم که از گوشه‌ی درونی چشم به سمت وسط پلک ریمل بزنید. برای اینکه کاری کنید تا چشم‌هایتان نزدیک ‌تر بهم بنظر برسند، باید تیره‌ترین ناحیه، گوشه‌ی درونی چشمتان باشد.

چشم‌های نزدیک به هم

برای چشم‌های نزدیک به هم، باید چشم‌ها را از هم دور کنید، بنابراین نزدیک ترین  قسمت ریمل باید گوشه‌ی بیرونی چشم باشد. مژه‌هایتان را فر کنید و اولین لایه‌ی ریمل را با تمرکز بر گوشه‌ی بیرونی چشم بزنید. لایه‌ی دوم را از میان مژه آغاز کنید و به سمت خارج ادامه دهید. برای تاثیرگذاری بیشتر، یک خط چشم مایع در راستا خط مژه‌تان بکشید، یا مقدار زیادی ریمل در ریشه‌ی مژه بزنید تا مطمئن شوید که نزدیک ترین قسمت ریملی که زده‌اید، گوشه‌ی بیرونی چشمتان است. این کار انتهای چشم‌ها را بالا می‌کشد و بنظر می‌رسد که چشم‌ها، فاصله‌ی زیادی از هم دارند.

چشم‌های کوچک‌تر

برای افرادی که چشم‌های کوچک‌تری دارند، باید کاری نماییم که با زدن ریمل، خیلی بزرگ‌تر و گردتر بنظر برسند. توصیه‌ی من این است که روی تمام مژه‌ها از یک لایه‌ی ریمل کلفت کننده بهره‌گیری کنید. سپس یک ریمل بلند کننده بردارید و آن را فقط در وسط مژه‌ها بزنید. این کار، توجه را به سمت میان چشمتان جلب می‌کند و چشمتان بازتر، پهن‌تر و بزرگ‌تر بنظر می‌رسد.

چشم‌های بادامی

برای درست کردن یا برپایی یک چشم بادامی، ریمل زدن را بر گوشه‌ی بیرونی مژه‌های بالا و پایین متمرکز کنید. کوشش کنید برای مژه‌ی بالا از یک ریمل ضخیم کننده استفاده کنید، و دومین لایه را از میان پلک به سمت گوشه‌ی بیرونی بزنید. سپس از نوک برس ریمل یا یک برس کوچکتر استفاده کنید و بطور سخاوتمندانه به مژه‌ی پایین نیز ریمل بزنید، ولی فقط به زاویه بیرونی. این پیشه به بیشتر کردن یا دادن شکل بادامی به چشم کمک خواهد کرد.

آموزش ریمل زدن براساس شکل چشم ها

چشم‌های گرد

برای چشم‌های گرد، عمده‌ترین بخش ریمل باید روی خط مژه‌ی بالا و زاویه بیرونی باشد. ریمل مژه‌ی پایین باید دست کم مقدار ممکن باشد یا اصلا ریمل زده نشود. از یک ریمل پرپشت کننده در امتداد خط مژه استفاده کنید و اگر می‌خواهید گردی چشمانتان را بیشتر کنید، ریمل را بیشتر در میان چشمتان بزنید. اگر می‌خواهید که چشم گردتان، بیشتر همانند به چشم گربه بنظر برسد، در گوشه‌ی بیرونی ریمل بیشتری بزنید.

چشم‌های نامتقارن

در چشم‌های نامتقارن، ما می‌خواهیم که توجه را از پلک و شکل نامتعادل چشم دور کنیم. زدن سایه به شکل گربه‌ای و یک پوشش وزین ریمل در راستا خط مژه باعث می‌شود که این نوع چشم، بهترین ظاهرش را پیدا کند. از رنگ‌های صریح و ریمل‌های رنگی که می‌توانند نامتقارن بودن را اغلب مشخص کنند، دوری کنید.

چشم‌های رو به پایین

برای چشم‌های رو به پایین، از دو رنگ ریمل استفاده کنید تا به بیشترین کارایی دست پیدا کنید. ریمل قهوه‌ای به زیبایی ریمل مشکی است، و همان ظاهر را دارد. همچنین تمام پروا را به خود جلب نمی‌کند و به شما امکان می‌دهد که بر رژ لب و رژ گونه‌تان تاکید بسیاری کنید. به مژه‌ی پایین، ریمل قهوه‌ای و به مژه‌ی بالا، ریمل مشکی بزنید، تمام ریمل را در مرکز مژه متمرکز کنید، و به گوشه‌ی بیرونی چشم، کمترین مقدار ریمل را بزنید تا چشم بالا کشیده شود.

ریمل می‌تواند به تنهایی یا برای کامل کردن آرایش بهره‌گیری شود. نکته‌ی مهم، پیدا کردن ساختار و برسی است که برای شما از همه بهتر باشد. چیزی به سادگی محلی که چوب ریمل را قرار می‌دهید، می‌تواند تفاوت زیادی در ظاهر پایانی آرایشتان ایجاد کند.

بیشتر بخوانید:

بهترین ریمل باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟

5/5 - (14 امتیاز)

به این مطلب امتیاز دهید


هفت رژ

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

*** لطفا تجربیات خود را با کاربران هفت رژ به اشتراک بگذارید 😍🙏🏻 ***

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *