ترفندهای پوشاندن کبودی صورت با آرایش
ترفندهای پوشاندن کبودی

ترفندهای پوشاندن کبودی صورت با آرایش | هفت رژ ❤️ فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی اصل

زمان مطالعه این مطلب: 6 دقیقه

ترفندهای پوشاندن کبودی : از تزریق بوتاکس و ژل‌های زیبایی گرفته تا ضربات و صدمات محیطی، کبودی صورت و بدن آسیبی بسیار شایع است که پوست را درگیر می‌نماید. در برخی موارد، کبودی به شکلی است که ظاهرمان را تحت تاثیر قرار می‌دهد. علاوه براین، همه ما می‌دانیم که خلاص شدن از شر کبودی به همین راحتی‌ها نیست و حداقل چند هفته زمان می‌برد. با این حال، ترفندهای بسیاری هستند که به درمان سریع‌تر کبودی‌ها کمک می‌کنند. اما گاهی اوقات، به راهکاری فوری برای کاور کردن آنها احتیاج داریم. در چنین شرایطی، استفاده صحیح و حرفه‌ای از لوازم آرایشی می‌تواند کمک کننده باشد. با ما همراه باشید در هفت رژ

چرا پوست کبود می‌شود؟

پیش از آنکه به سراغ معرفی راهکارهایی برای پوشاندن کبودی برویم، بهتر است با علت این پدیده و مراحل بهبود آن آشنا شوید. پوست ما، بستری بسیار غنی از رگ‌ها و مویرگ‌های بسیار ریز است که برخی اوقات با چشم نیز قابل دیدن هستند. هنگامی که بدن شما ضربه یا شرایطی مانند تزریق‌ را تجربه می‌نماید، این رگ‌ها دچار پارگی می‌شوند. در نتیجه، خون زیر پوست نشت می‌کند و باعث ایجاد کبودی می‌شود.

مراحل کبودی پوست

کبودی‌ها به طور طبیعی برای بهبود خود به ۲ تا ۳ هفته زمان احتیاج دارند و در این مدت، تغییرات بسیاری روی پوست ایجاد می‌نمایند. اگر به سیر بهبود کبودی‌های پوستی دقت نمایید، متوجه می‌شوید از نظر رنگ و شدت آسیب، چند مرحله کلی را پشت سر می‌گذارند که عبارتند از:

۱- طیف کبودی قرمز و ایجاد التهاب

پوست شما در اولین مرحله کبودی، دچار التهاب و قرمزی سطحی می‌شود. در چنین شرایطی، خون تازه و پر اکسیژن زیر پوست پخش می‌شود و ممکن است درد زیادی را نیز تجربه نمایید.

۲- طیف کبودی آبی و بنفش

بعد از گذشت چند ساعت، خون پخش شده به مرور اکسیژن خود را از دست می‌دهد و ضمن اکسید شدن، پوستتان را به رنگ آبی یا بنفش در می‌آورد. این مرحله، تقریبا ۵ تا ۷ روز طول می‌کشد و احساس درد نیز به تدریج کاهش می‌یابد.

ترفندهای پوشاندن کبودی

ترفندهای پوشاندن کبودی

 

۳- طیف کبودی سبز

بعد از حدود یک هفته، فرایند تجزیه هموگلوبین‌های خون به پایان می‌رسد. در نتیجه، رنگ آبی به مرور محو می‌شود و جای خود را به هاله‌ای سبز رنگ می‌دهد. این رنگ سبز، معمولا تناژ روشنی دارد و تا حدودی متمایل به زرد است.

۴- طیف کبودی زرد متمایل به قهوه‌ای

مواجه شدن با تناژ زرد و قهوه‌ای پوست، به معنی بهبود نسبی کبودی‌ها است و محو شدن آن حدود ۲ تا ۳ روز زمان می‌برد. در چنین شرایطی، پوست در آخرین مراحل جذب خون پخش شده قرار دارد.

چه زمانی باید کبودی‌ها را جدی گرفت؟

در بیشتر موارد، کبودی پوست واکنشی طبیعی و التهابی است که به مرور زمان از بین می‌رود. اما گاهی اوقات، این کبودی ممکن است نشانه‌ای از شرایط حاد یا بیماری‌های مزمن باشد. در چنین حالتی، کاور کردن آنها با راهکارهای فوری دیگر فایده ندارد و توصیه می‌شود در اولین فرصت ممکن به پزشک مراجعه نمایید:

✔️ هنگامی که کبودی‌ها تغییر رنگ نمی‌دهند و مراحل بهبودی را طی نمی‌کنند ممکن است نگران کننده باشند.
✔️ کبودی‌ها، محدوده مشخصی دارند و به مرور محو می‌شوند. در صورتی که متوجه گسترش محدوده کبودی شدید، با پزشک مشورت نمایید.
✔️ احساس درد در محل کبودی تا چند روز امری عادی است. اما اگر بعد از گذشت ۱ هفته هنوز احساس درد داشتید، بهتر است شرایط را جدی بگیرید.

محو کردن کبودی‌ها به کمک آرایش

بسیاری از افراد با توجه به تجربیات خود، گمان می‌کنند که کاور کردن کامل و ۱۰۰ درصدی کبودی‌ها با لوازم آرایشی کار غیر ممکنی است. اما خوشبختانه می‌توان گفت که این کار شاید کمی سخت باشد، اما غیر ممکن نیست. بلکه با یادگیری چند ترفند کلیدی و حرفه‌ای، می‌توانید شدیدترین کبودی‌های پوستی را کاور نمایید.

ترفندهای پوشاندن کبودی

ترفندهای پوشاندن کبودی

 

ابتدا چرخه رنگ را بشناسید

آشنایی با قواعد چرخه رنگ، اساسی‌ترین گام برای پوشاندن کبودی‌ها است. در این چرخه، رنگ‌های متضاد روبروی یکدیگر قرار می‌گیرند. به این معنی که آنها می‌توانند اثر یکدیگر را خنثی نمایند. این قاعده مهم، نه تنها در عرصه هنر و نقاشی، بلکه در زمینه آرایش و زیبایی نیز کاربرد دارد. در‌واقع، اساس طراحی و تولید محصولات اصلاح رنگ(مانند پرایمرها و کانسیلرها)، پیروی از قوانین همین چرخه است.

برای بهره بردن از قواعد چرخه رنگ، ابتدا به طیف کبودی پوستتان دقت نمایید. سپس با توجه به مرحله کبودی و رنگ پوست، تناژ مناسبی از پرایمر و کانسیلر اصلاح رنگ را برای پوشاندن آن انتخاب نمایید:

✔️ کبودی قرمز و صورتی: کانسیلر/پرایمر سبز

✔️ کبودی بنفش یا آبی: کانسیلر/پرایمر زرد، نارنجی یا هلویی

✔️ کبودی زرد یا قهوه‌ای: کانسیلر/پرایمر بنفش

ترفندهای پوشاندن کبودی

ترفندهای پوشاندن کبودی

 

از ترفندهای حرفه‌ای میکاپ کمک بگیرید

بعد از اینکه تشخیص دادید به کدام طیف از محصولات اصلاح کننده آرایشی احتیاج دارید، می‌توانید به سراغ میکاپ و پوشاندن کبودی‌هایتان بروید.

اولین مرحله برای شروع آرایش ، شستن و تمیز کردن پوست است. اما شستن محل کبودی گردن یا صورت با شوینده‌ها، اغلب کار دردناک و اذیت کننده‌ای است. به عنوان جایگزین، بهتر است دستمال مرطوب ضد حساسیت و بدون بویی را انتخاب نمایید و با ملایمت، محل کبودی را تمیز کنید.

برای پوشاندن کبودی‌ها، بعد از شستشو نیازی به استفاده از لوسیون و مرطوب کننده نیست و می‌توانید مستقیما به سراغ مراحل میکاپ بروید.

کارتان را با پرایمرهای اصلاح رنگ شروع کنید. در قدم اول، از راهنمای بالا کمک بگیرید و پرایمر مناسبی را انتخاب نمایید. مقداری از پرایمر را روی پوستتان بمالید و به کمک براش یا بلندر آن را محو کنید. حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه صبر نمایید تا مواد پرایمر به خوبی جذب پوست شود.

حالا به کرم پودر یا فونداسیونی با قدرت کاور بسیار بالا احتیاج دارید. فونداسیون‌های استیکی و مایع، بهترین گزینه‌های ممکن برای شما هستند. علاوه بر این، می‌توانید از انواع BB کرم یا CC کرم‌ها نیز در این مرحله کمک بگیرید. چراکه قدرت کاور بسیار بالایی دارند و به محو شدن کبودی کمک می‌کنند. در مقابل، توجه داشته باشید فرمولاسیون کوشن‌ها یا فوندانسیون‌های سبک، انتخاب مناسبی برای کاور کبودی پوست نیستند.

کرم پودر مورد استفاده، باید با تناژ طبیعی پوستتان هماهنگی داشته باشد. استفاده از طیف‌های تیره یا روشن‌تر کرم پودر، پوشاندن کبودی‌ها را دشوارتر می‌کند. برای استفاده صحیح و حرفه‌ای از فونداسیون، مقداری از آن را روی پوستتان بمالید. سپس به کمک بلندر یا براش تمیز و متراکمی، آن را محو نمایید.

حالا به کانسیلر اصلاح رنگ مناسب و مرغوبی احتیاج دارید. برای شروع، مقدار مناسبی از کانسیلر را در مرکز کبودی بمالید. حالا به کمک براش یا بلندر، کانسیلر را محو نمایید. با رفتن به سمت لبه‌های کبودی، سعی کنید کانسیلر را کمی پخش نمایید تا ظاهری طبیعی داشته باشد.

کانسیلرهای معمولی، نقش بسیار مهمی در پوشاندن کبودی‌هایتان دارند. به همین خاطر، توصیه می‌شود کانسیلری با قدرت کاور بسیار بالا انتخاب نمایید. از نظر طیف رنگ نیز، توجه داشته باشید که کانسیلر با تناژ طبیعی پوست هماهنگ باشد. در ادامه، مقدار کافی از کانسیلر را روی محل کبودی بمالید و با براش یا بلندر، آن را به آرامی محو کنید.

اگر احساس کردید محل کبودی کاملا محو نشده است، به سراغ پودر فیکس بروید. پد مخصوص فیکس یا بلندر خود را به پودر فیکس آغشته نمایید و آن را مستقیما روی محل کبودی بگذارید. چند ثانیه صبر کنید و سپس پد را بردارید. پودر فیکس را به هیچ عنوان پخش ننمایید و چند دقیقه صبر کنید تا کاملا جذب پوست شود. حالا به کمک براش، مقدار اضافی پودر فیکس را بردارید.

سپس لایه دیگری از کانسیلر معمولی را در محل کبودی بمالید و با بلندر آن را محو کنید. حالا مرحله فیکس را مجددا اجرا نمایید. بعد از این گام، ۹۰ درصد کبودی‌ها کاملا کاور می‌شوند و هیچ نشانی از آنها باقی نمی‌ماند.

ترفندهای پوشاندن کبودی

ترفندهای پوشاندن کبودی

 

ترفندهای خلاقانه برای پوشاندن کبودی‌ها

در تمام مراحل ذکر شده میکاپ، دقت داشته باشید که لایه‌های آرایشی نباید در محل کبودی پخش شوند. بلکه باید آن را در همان محل محو یا فید نمایید.

اگر محل کبودی دردناک نیست بهتر است به جای براش، از بلندرها برای اجرای میکاپ کمک بگیرید. برای این کار، بلندر را با مقداری آب مرطوب نمایید و سپس بین دستمال کاغذی تمیزی بپیچید. این ترفند، رطوبت اضافی بلندر را از بین می‌برد و عملکرد این ابزار را بهبود می‌بخشد.

اگر به کانسیلرهای اصلاح رنگ دسترسی ندارید و با کبودی‌های آبی و بنفش مواجه هستید، می‌توانید از رژ لب‌ها کمک بگیرید. برای اجرای این راهکار، کافی است مقداری از کانسیلر را روی پالت بریزید و با کمی رژ لب مایع قرمز یا نارنجی مخلوط کنید. رژ لب و کانسیلر را به خوبی با هم مخلوط نمایید تا ترکیبی یکدست و هلویی رنگ به وجود بیاید. حالا می‌توانید از آن به عنوان کانسیلر اصلاح رنگ کمک بگیرید.

در صورتی که کانسیلر معمولی ندارید، بهتر است سریع دست به کار شوید و کانسیلر خودتان را بسازید. به عنوان ساده‌ترین ترفند، مقداری وازلین و پودر فیکس را به کرم پودرتان اضافه نمایید. سپس، آنها را به خوبی باهم مخلوط کنید تا ترکیبی یکدست ایجاد شود. حالا می‌توانید به جای کانسیلر از آن استفاده کنید.

ترفندهای پوشاندن کبودی

ترفندهای پوشاندن کبودی

 

5/5 - (17 امتیاز)

به این مطلب امتیاز دهید


هفت رژ

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

*** لطفا تجربیات خود را با کاربران هفت رژ به اشتراک بگذارید 😍🙏🏻 ***

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *