چگونگی استفاده از کرم پودر
چگونگی استفاده از کرم پودر

چگونگی استفاده از کرم پودر | هفت رژ چگونگی استفاده از کرم پودر

زمان مطالعه این مطلب: 4 دقیقه

چگونگی استفاده از کرم پودر

چگونگی استفاده از کرم پودر ،نکاتی در مورد اینکه چگونه کرم پودر بزنیم؟استفاده صحیح از کرم پودر می تواند صورت شما را بی نقص نشان دهد؛ در عین حال استفاده نادرست آن می تواند با ایجاد لایه ای سنگین روی پوست تان، آرایش تان را به طور کامل خراب کرده و همچنین سن تان را بالا ببرد. پس چگونه کرم پودر بزنیم؟ با ۷rozh.com  همراه باشید.

رنگ مناسب پوست تان را انتخاب کنید

چگونگی استفاده از کرم پودرچگونگی استفاده از کرم پودر

تست رنگ کرم پودرانتخاب رنگ کرم پودر مناسب پوست تان مهم ترین بخش موفقیت در آرایش شما است. سعی کنید کرم مورد نظرتان را در نور روز انتخاب کرده و ترجیحا با استفاده از یک آیینه محدب آن را روی استخوان گونه یا فک خود امتحان کنید. زمانی می توان گفت که این رنگ کرم پودر مناسب پوست شماست که بدون اینکه آن را روی پوست تان محو کنید، اثری از آن مشخص نباشد. روشی دیگر برای انتخاب رنگ کرم پودر مناسب پوست تان این است که پوست تان را به طور کامل تمیز کرده و از فروشنده درخواست نمونه کنید و آن را روی کل صورت تان امتحان کنید. از این کار خجالت نکشید؛ معمولا فروشنده های محصولات زیبایی خیلی در این زمینه کمک می کنند و همیشه از اینکه کمک تان کنند خوشحال خواهند شد.

پوست خود را آماده کنید

چگونگی استفاده از کرم پودرچگونگی استفاده از کرم پودر

استفاده از کرم مرطوب کننده روی صورتبرای داشتن پوستی بی نقص و عالی، پوست خود را به طور منظم لایه برداری و رطوبت رسانی کنید. قبل از اینکه کرم پودر بزنید کرم روز خود را بزنید و ۱۰ دقیقه صبر کنید تا کرم جذب پوست تان شود. پرایمر نیز انتخاب خوبی است که کمک می کند منافذ پوست کوچک تر، پوست تان نرم تر و صورت تان مات شود؛ اما این گزینه کاملا انتخابی است (مگر اینکه بخواهید آرایش تان در تمام طول روز روی صورت تان بماند). ما پیشنهاد نمی کنیم مرطوب کننده و پرایمر را جداگانه بزنید؛ چون ممکن است باعث کیکی شدن پوست تان شود. اما می توانید دو کرم را با هم ترکیب کنید و به این ترتیب کرم تان هم خواص مرطوب کنندگی دارد و هم به عنوان پرایمر قابل استفاده است.

هر چه کمتر کرم پودر بزنید بهتر است

چگونگی استفاده از کرم پودرچگونگی استفاده از کرم پودر

استفاده صحیح از کرم پودرنیازی نیست کل صورت تان را کرم پودر بزنید. بلکه کرم پودر را فقط در قسمت هایی بزنید که نیاز دارید. برای مثال قرمزی گونه ها را بپوشانید، یا جوش ها را یا رنگ پوست را در بعضی جاها یکدست کنید. این طوری صورت تان طبیعی تر و شاداب تر به نظر می رسد. از وسط صورت شروع به زدن کرم پودر کنید و به تدریج آن را به سمت قسمت های بیرونی صورت محو کنید.

از لوازم آرایش مناسب استفاده کنید
رنگ های مختلف کرم پودر

چگونگی استفاده از کرم پودر

چگونگی استفاده از کرم پودر

میکاپ آرتیست های حرفه ای دوست دارند بسته به نوع پوستی که می خواهند درست کنند از برس های کرم پودر بیوتی بلندر یا نوک انگشتان شان استفاده کنند. می توانید براش بیوتی بلندر یا هر براش دیگری که دارید را مرطوب کنید تا نتیجه کارتان طبیعی و بی نقص باشد. حتما توجه داشته باشید که براش آرایشی تان تمیز باشد. برای آشنایی با روش های تمیز کردن براش آرایشی اینجا کلیک کنید.

بعد از کرم پودر کانسیلر بزنید

چگونگی استفاده از کرم پودرچگونگی استفاده از کرم پودر

کانسیلر زدنکانسیلری انتخاب کنید که به رنگ پوست تان نزدیک بوده یا یک درجه روشن تر از آن باشد (اگر خیلی روشن باشد حالت تصنعی پیدا می کند). اگر کانسیلر را بعد از کرم پودر بزنید، کرم پودر به عنوان پایه آرایش شما، از لایه لایه شدن کانسیلر جلوگیری می کند و باعث می شود نتیجه کار بی عیب و نقص شود. بیش از حد کانسیلر نزنید و این قانون را به یاد داشته باشید که “کمتر بیشتر است”. برای آشنایی با نحوه صحیح استفاده از کانسیلر می توانید اینجا کلیک کنید.

برای زدن کرم پودر از آیینه محدب استفاده کنید

چگونگی استفاده از کرم پودرچگونگی استفاده از کرم پودر

کرم پودر زدن با آیینه محدباگر نمی خواهید خط کرم پودر روی استخوان فک تان یا لکه های آن روی پوست تان باقی بماند، روشن ترین قسمت اتاق را انتخاب کنید و آنجا و در مقابل یک آیینه محدب کرم پودر بزنید. با این روش دیگر این اتفاق برایتان نمی افتد که در خانه پوست تان عالی به نظر برسد و در بیرون و در نور روز حالت بد و کیکی داشته باشد.

آرایش خود را با زدن پودر براق کننده تکمیل کنید

چگونگی استفاده از کرم پودرچگونگی استفاده از کرم پودر

استفاده از پودرهای آرایشیپودرهای براق کننده ذراتی دارند که نور را منعکس کرده و باعث می شود پوست تان درخشان جلوه کند و بدون اینکه پوست چرب به نظر برسد به پوست تان “درخششی از درون” می دهند. بر خلاف پودرهای مات کننده، پودرهای براق کننده چهره تان را بی روح و خسته نمی کنند. ما مخالف استفاده از پودرهای مات نیستیم؛ اما پودرهای براق کننده جالب تر هستند، چون پوست را شیک تر و آراسته تر می کنند و همچنین کمک می کنند آرایش تان به اصطلاح جا بیفتد.

به این مطلب امتیاز دهید

به این مطلب امتیاز دهید


هفت رژ

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

*** لطفا تجربیات خود را با کاربران هفت رژ به اشتراک بگذارید 😍🙏🏻 ***

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *